Perly Red & Cube

 

 

Perly

Těžko najít na světě ženu či dívku, které by perly neslušely. Perla, obzvláště v některém ze světlých odstínů, má výjimečnou schopnost rozzářit obličej a podtrhnout přirozenou ženskost a jemnost. Zralejším ženám dokáže perla ubrat několik let a smazat z tváře případné známky únavy. Perly jsou obecně považovány za symbol čistoty a lásky a podle mnohých starých legend přinesou svému majiteli štěstí, lásku, blahobyt, ochranu před neštěstím a úspěch v každém podnikání.

Ale hlavně – perly jsou prostě krásným přírodním materiálem a jejich místo ve špercích je jedinečné. Nepodléhají proměnlivosti módních stylů, jsou nadčasové a když je začnete nosit, brzy najdete a oceníte jejich obrovskou kombinovatelnost a nositelnost. Rozhodně nemusíte čekat na nějakou speciální událost, lze je nosit takřka denně – ať už jste vyladěni např. do sportovní elegance, do formálního stylu anebo se chystáte na větší společenskou akci. Vždycky budou tou osvědčenou třešinkou na dortu.

Naše perlové šperky mají všech „ 5 P “


•  Jsou především PROFESIONÁLNĚ šperkařsky provedeny. Jsme zlatníci a zakládáme si na solidně odvedeném řemesle.

• Jsou PROMYŠLENÉ do detailu - to znamená, že např. náušnice budou na uchu dobře sedět i dobře vypadat, budou mít kvalitní zapínání a perla bude dobře usazena.

• Jsou PEVNÉ - všechny perly, které zasazujeme do zlatých a stříbrných šperků, jsou navrtány a usazeny na pevném dříku a zafixovány speciálním lepidlem. Lepení je nezbytné, protože perly mají oproti většině kamenů velmi nízkou tvrdost a proto se nedají do šperku zafasovat (upevnit pouze pomocí kovu), poškodily by se.

• Jsou PROVĚŘENÉ vlastní zkušeností a dlouhými roky výroby i zkušeností našich zákazníků, kteří si perlové šperky Red and Cube velmi oblíbili.

• Jsou samozřejmě PRAVÉ. Používáme zásadně pravé perly a zasazujeme je výhradně do zlata nebo do stříbra. Žádné imitace.

Při nákupu perel jsme vybíraví. Máme důvěryhodné dodavatele, se kterými dlouhodobě spolupracujeme a vyhýbáme se podezřele levným zdrojům s pochybnou kvalitou. Naším významným dodavatelem je německá firma se 130-letou tradicí v oblasti pravých kamenů a perel.

Pracujeme především se sladkovodními kultivovanými perlami s kvalitním leskem, povrchem a barvou. Obzvláště záležet si dáváme s výběrem zvláštních barevných odstínů perel do konkrétních zlatých šperků.

Na naší prodejně najdete kromě klasických bílých perel překrásné lososové, levandulové nebo šedé perly v naprosto špičkové kvalitě a některé i ve velmi působivé velikosti 12 – 14 mm. Jsou to obdivuhodné jedinečné skvosty, kvůli kterým se vyplatí přijet. Fotka na e-shopu je totiž nikdy nemůže vystihnout. Přijeďte, uvidíte.

Perly a historie


Perly zná svět od samého počátku. Znali je staří Číňané i staří Egypťané. V Evropě získaly velkou oblibu v 16.století, nicméně až do konce 19.století byly pouze výsadou králů a bohaté šlechty. Byly vysoce ceněny a byly hodně vzácné, protože se velmi pracně získávaly hledáním a lovením na mořském dně a mnoho lidí při tom zaplatilo svým životem. Tehdy šlo pouze o čistě přírodní (divoké) perly, náhodně nalezené.

I když pokusy s pěstováním perel probíhaly už i ve starověku, zásadní průlom nastal teprve začátkem 20. století a je výsledkem mnohaletého úsilí, které bylo završeno úspěchem japonského badatele jménem Kokichi Mikimoto. Tomu se podařilo pomocí nukleace (vložení jádra) vypěstovat první kulaté perly z ústřic Akoya a v roce 1916 si tuto techniku nechal patentovat. V prvních letech se kultivované perly setkávaly spíše s nedůvěrou, ale díky intenzivnímu šíření osvěty a přijatelným cenám si brzy získaly oblibu u zákazníků.

Perly - základní rozlišení


Perly se rozlišují podle dvou základních hledisek, a to podle prostředí, z jakého pocházejí - MOŘSKÉ a SLADKOVODNÍ a dále podle způsobu, jak vznikly – PŘÍRODNÍ a KULTIVOVANÉ.

MOŘSKÉ perly vznikají v lasturách perlotvorek žijících ve vodách oceánů, moří, zátok, zálivů.

SLADKOVODNÍ perly jsou vytvářeny perlorodkami v jezerech, řekách a rybnících.

PŘÍRODNÍ (divoké) perly vznikají náhodně. Ve chvíli, kdy do tkáně ústřice vnikne nepřátelské tělísko, třeba zrnko písku anebo parazit, zareaguje měkkýš tím, že začne uvolňovat substanci uhličitanu vápenatého (perleť) a obalovat jím vniklý cizí předmět, aby se před ním ochránil. Během několika let takto vytvoří perlu.

KULTIVOVANÉ perly vznikají zásahem člověka, který na začátku procesu vloží do měkké části ústřice jádro z přírodního materiálu (nukleus). Poté následuje stejný proces jako u přírodní perly.

Lidská láska a touha po perlách vedla bohužel v posledních 150 letech k naprostému přelovení přirozených perlových nalezišť, takže přírodní (divoké) perly jsou dnes velmi vzácné a jen těžko se s nimi setkáte, a jejich ceny se vyšplhaly do závratné výše. (Zdroje přírodních mořských perel: Perský záliv – Bahrain, Manaarský záliv, Rudé moře, Austrálie.) Kultivovaných perel existuje mnoho druhů a není úplně snadné se zorientovat. Podle druhu a podle kvality se jejich cena může velmi lišit. Pěstitelské postupy jsou neustále zdokonalovány a vylepšovány a za určitých podmínek mohou sladkovodní perly dosahovat kvality srovnatelné s mořskými perlami. (Zdroje kultivovaných perel mořských a sladkovodních: zejména Japonsko, Čína, Polynésie, Austrálie.)