Naše snubní prsteny

 

Naše snubní prsteny

 

Proč byste měli za snubními prsteny přijít zrovna k nám?

 

Protože vyrábíme šperky s duší. To je jen takový slogan, řeknete si. Ne, není. Prostě se snažíme do veškeré naší činnosti vložit pozitivní energii, od objednání až po předání zákazníkovi a doufáme, že to je na našich špercích vidět a cítit. Snubní prstýnky pro nás jsou a vždy budou zvláštní prioritou, protože sami vyznáváme tradiční hodnoty jako je rodina a láska.

Protože od nás dostanete kvalitně odvedenou ruční práci - ano, používáme samozřejmě i různé výrobní technologie, bez kterých se dnes moderní výroba těžko obejde, ale vždy si budeme nejvíce zakládat na solidní ruční práci, na perfektně zafasovaných kamenech, na dokonalém povrchu, na bezchybně vypracovaných rytinách… V dnešní "strojové" době, kdy se spousty výrobků takřka nedotkne lidská ruka a jsou poněkud "odlidštěny", má dobře zvládnutá řemeslná práce své nezastupitelné místo.

Protože si můžete donést svůj vlastní materiál – zlato, a to za bezkonkurenčně výhodných podmínek (viz níže) a zaplatíte pouze za práci. Pokud máte jakékoli staré zlaté šperky, zlomky apod., můžete je naprosto ideálně využít na výrobu prstenů. Takovéto využití vlastního zlata se vyplatí nejvíc. Na barvě zlata ani na ryzosti nezáleží, klidně můžete donést žluté a objednat si prsteny v bílém provedení apod. Chcete se dozvědět více informací o tom, jak to funguje s doneseným materiálem?

Protože se o Vaše snubní prsteny dobře postaráme - doživotní péče o Vaše snubní prsteny za polovinu skutečné ceny - to znamená, že prsteny kdykoliv dle Vašeho přání vyčistíme, přeleštíme, zvětšíme, zkrátka, vše, co bude potřeba, uděláme pro Vás za pouhou polovičku našich běžných cen.

Protože můžete přijít i v sobotu nebo v neděli, máme otevřeno každý den od 9.00 do 20.00 hod, v neděli od 10.00 do 18.00 h - pokud v pracovních dnech nestíháte.

Protože u nás máte možnost individuální úpravy prstenů - to znamená, že některé modely můžeme vyrobit širší nebo užší (oproti vzorku v kolekci), případně něco ubrat, něco přidat anebo Vám vyrobíme prsteny podle Vašeho vlastního nápadu.

Pokud se nám podařilo těmito řádky vzbudit ve Vás alespoň trochu důvěry, zvědavosti, nějaké emoce, budeme mít velkou radost, když nás navštívíte.

 

 

Jak to funguje při objednání snubních prstenů?

 

Když bude jasné, jak mají Vaše prstýnky vypadat, včetně cenové kalkulace, sepíšeme na prodejně zakázkový list se všemi podrobnostmi.

Zkouška velikosti

Abyste měli jistotu, že prsteny budou opravdu dobře sedět, velmi se nám osvědčila průběžná zkouška velikosti. To obnáší jednu Vaši návštěvu navíc - která se velmi vyplatí a při které vyzkoušíte Váš prsten v hrubém stavu (bez rytin a bez kamenů) a my jej podle potřeby ještě doupravíme, aby při nošení perfektně seděl. V této fázi to totiž není zdaleka takový zásah do prstenu, jako když už je kompletně hotový. A objem prstů se trošku pod vlivem různých okolností mění (počasí, fyzická aktivita apod.), takže zkouška je velmi užitečná věc. Probíhá většinou cca 2 týdny po objednání (nebo dle vzájemné dohody) – vždy píšeme SMS, abyste věděli, že jsou prstýnky na zkoušku připraveny.

Termín

Standardní doba pro vyhotovení, včetně zkoušky velikosti, je cca 5 až 8 týdnů (příp. dle vzájemné dohody). Termín se dá ovšem podle potřeby i výrazně zkrátit, v případě nouze Vám prstýnky můžeme vyrobit i do několika dnů (týká se jen některých jednodušších modelů).

Pokud byste si chtěli přinést nějaký vlastní materiál, je potřeba jej přinést při sepsání zakázky.

 

 

Jak to funguje s doneseným materiálem?

 

Jestliže máte k dispozici nějaké zlato (šperky rozbité nebo z různých důvodů nevhodné k nošení, zlomky apod.), tak je jeho uplatnění na snubní prsteny to nejvýhodnější, co můžete udělat. Získáte tak za něj zdaleka nejvíc. Pokud byste chtěli platit pouze za práci, bylo by potřeba donést materiál, který pokryje celou váhu Vašich prstenů včetně 10% ztrát, které vznikají při přepracování doneseného materiálu. Kdybyste měli zlata víc, můžete jím platit případně i za práci. Ale můžete přinést klidně jen 2 g materiálu, anebo zlatem “zaplatit” úplně celou zakázku. Na barvě zlata ani na jeho ryzosti nezáleží, bez problémů můžete donést zlato žluté a odnést si prsteny bílé apod. Materiál, který přinesete, nepoužijeme přímo, ale vyměníme jej obratem za nový, přepracovaný, v té správné kvalitě, ryzosti a barvě Vámi zvolené. Není technicky možné ve zlatnické dílně přepracovat donesené šperky na tak dokonalou a přesnou slitinu, která by obstála u Puncovního úřadu, který má toto pod velmi přísnou kontrolou. Výroba je možná pouze z registrovaných slitin, vyrábět z jiných materiálů zákony zakazují.

Vzorový příklad výpočtu ceny na páru prstenů (2. fotka zleva nahoře s motivem čtverečku):

Jedná se o prsteny ze žlutého Au 14K, šíře 4 mm, váha cca 6,70/pár,  rovný tvar, varianta se zirkony, 9ks o průměru 1mm (model 149)

Cena materiálu od nás = 9.380-Kč/pár (cena zlata se občas během roku pohne nahoru nebo dolů, v tomto příkladu počítáme s cenou 1.400, -Kč/gram materiálu-zlata od nás)

Cena za práci = 7.660, -Kč/pár včetně vnitřní rytiny

Součet celkem (práce a materiál) = 17.040, -Kč/pár včetně vnitřní rytiny

V případě "výroby z doneseného materiálu" je potřeba na výrobu donést - 14k (585/1000) cca 7,40g nebo ryzí zlato 24k (999/1000) cca 4,18g a zaplatíte pouze za práci 7.660, -. S diamantovou variantou dámského prstenu je cena vyšší o 3.420,- Kč.

 

Z jakého materiálu vyrábíme?

 

Snubní prsteny vyrábíme především ze zlata – bílé, žluté, červené anebo kombinované, případně ze stříbra. Ocelové prstýnky nevyrábíme, jednak proto, že jsme zlatníci, a také je nedoporučujeme, protože jsou jakožto snubní prsteny velmi nepraktické z hlediska nemožnosti úpravy velikosti, a to dříve nebo později bývá potřeba. Pokud nechcete investovat do zlatých snubních prstenů, pořiďte si stříbrné. Snubní prsteny ze stříbra děláme stejným způsobem jako zlaté, ve finále je rhodiujeme, což jim dodá moderní ocelový lesk, prsteny nečernají, nejsou sice tak trvanlivé jako zlaté, protože jsou měkčí, ale dají se kdykoliv znovu vyleštit a budou vypadat jako nové. V případně dalších dotazů Vám rádi odpovíme e-mailem.

Naše kolekce snubních prstenů se vyznačuje čistotou stylu, precizním zpracováním, kvalitním řešením vnitřní strany, díky čemuž se prstýnky “dobře nosí”. Je plná svěžích nápadů a možností. Přijďte, stojí to za to.