O nás

Historie firmy

Historie firmy sahá do r. 1994, kdy jsme rozběhli vlastní velkoobchod se zlatými šperky. Postupně jsme získali významný podíl na českém trhu.
Ke šperkům jsme měli blízko odjakživa, ale nějakou dobu ještě trvalo, než jsme si ujasnili, jakou  cestou vlastně chceme jít.

A tehdy jsme začali snít svůj vlastní sen. O odlišnosti, o individualitě. O vlastní tvorbě a vlastní prodejně, kde bychom nabízeli své vlastní šperky, které budou k mání pouze a jenom u nás a my se za ně budeme moci zaručit, protože budeme VĚDĚT, CO PRODÁVÁME !

Náš první vlastní šperk spatřil světlo světa v roce 2001 a ve stejném roce jsme otevřeli svou první prodejnu.
Kousek po kousku jsme zaplňovali prodejnu vlastními produkty – a v dnešní době činí podíl našich vlastních zlatých a stříbrných šperků na prodejně kolem 70 % naší celkové nabídky. Nakupujeme na jejich výrobu pouze ryzí zlato či stříbro, z nichž děláme vlastní slitiny – bílé, žluté a červené zlato v ryzosti 585/1000 a stříbro s ryzostí 925/1000, a to z toho důvodu, abychom mohli garantovat složení našich slitin. A to vše pod neúprosnou kontrolou Puncovního úřadu.

Od prvního vyrobeného kousku jsme ušli pořádný kus cesty a objem naší výroby dnes přesahuje 10kg šperků ročně, kamenů zafasujeme zhruba 30.000ks, z toho asi 1.000ks briliantů.

A máme obrovské štěstí: pořád nás to baví a naplňuje.

 

Naše postoje

Zakládáme si na spravedlivých vztazích se zákazníky a „neopíjíme je rohlíkem“, ale snažíme se je důkladně informovat tak, aby sami rozeznali kvalitní od nekvalitního. Dnešní trh je zaplavován nepřehledným množstvím šperků naprosto podřadné kvality a zejména internetové obchody bez zázemí kamenné prodejny jsou velmi často provozovány lidmi, kteří o špercích nevědí takřka nic a šíří naprosté dezinformace. My šperky vyrábíme. Tudíž o svém řemesle něco víme! Kdo jiný by to taky, sakra, měl vědět?
A jen dobře informovaný zákazník se dokáže správně rozhodnout a koupit šperk, se kterým bude spokojený. Nesnažíme se prodat šperk za každou cenu, ale dobře poradit.

Vážíme si dobrých zaměstnanců, spravedlivě je ohodnocujeme a táhneme všichni za jeden provaz. Na konečném výsledku se přece podílejí všichni.

A věříme, že co člověk zaseje, to také sklidí.

 

Poznámka k videu:
Z našeho dnešního pohledu poněkud „dinosauří“ video, ale když už jsme ho jednou natočili…..

© 2023, Všechna práva vyhrazena, Red and Cube
Foreveryone.cz